evp2
Domů Vzdělávání Pro školy a školky

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Ekologické výukové programy pro školy

Mateřským, základním a středním školám poskytují ekologické výukové programy možnost doplnit v unikátním přírodním prostředí výuku o praktickou ekologickou výchovu. Dvou až čtyřhodinové interakctivní programy nabízejí seznámení se zvířaty z naší farmy, ekosystémy areálu Toulcova dvora, environmentálními problémy a v neposlední řadě se starými tradicemi a řemesly.

Jedná se o výukový blok s ekologickým, přírodovědným a všeobecně rozvíjejícím obsahem. Jeho cílem je doplnit školní vzdělávací programy o praktickou ekologickou výchovu, která probíhá v podmínkách těžko dostupných většině školských zařízení. Aktivity jsou připravovány tak, aby se děti učily prožitkem, samy hledaly příčiny a řešení ekologických problémů a získávaly odvahu k jednání ve prospěch přírody.
Programy využívají prvků problémového a projektového vyučování, citové, estetické, pracovní i dramatické výchovy. Rozvíjejí smyslové vnímání a fantazii. Učí děti vnímat v souvislostech, podněcují u nich aktivitu a tvořivost. Programy jsou přizpůsobeny věku účastníků a navazují na vzdělávací programy.

 • Obecné informace: Programy probíhají v areálu Toulcova dvora a vedou je zkušení lektoři.
 • Délka programů: Programy bývají dvou a vícehodinové. Mohou probíhat v  dopoledních i odpoledních hodinách (doporučeno pro školní družiny). Začátek programu přizpůsobíme Vašim potřebám. Do programu je zařazena krátká přestávka.
 • Počet platících účastníků na programech:
  MŠ, ZŠ, SŠ: minimální počet platících účastníků je 15.
  Speciální školy: minimální počet platících účastníků je 15.
  Tvořivé programy: minimální počet platících účastníků je 15.
  V  zájmu docílení co nejvyšší kvality programů uvádějte maximální počty účastníků. U některých programů je počet účastníků omezen (viz anotace jednotlivých programů).
 • Cena pro MŠ, ZŠ, SŠ: Účastnické poplatky se liší podle délky a typu programu. Cena pro jednoho účastníka je uvedena u každého výukového programu. Pedagogický doprovod má program zdarma. Poplatek uhradíte na místě před zahájením programu.
 • Odpovědnost: Za žáky nese odpovědnost doprovázející pedagog. Ten je povinen si zajistit dostatečný doprovod (například při dělení třídy na více programů musí být pro každou skupinu jeden pedagogický dozor). Lektor zodpovídá výhradně za kvalitu a obsah programu.
 • Oblečení: Programy probíhají v terénu a v původních stavbách, kde je problematické některé místnosti temperovat, proto je vhodné mít teplejší oblečení. Na venkovní programy doporučujeme oblečení do přírody, které je možné ušpinit, pevné uzavřené boty (např. pro vstup ke zvířatům do výběhu, pohyb v mokřadu...), případně pláštěnku a holínky.
 • Ubytování a stravování: Při vícedenním pobytu je možno využít ubytovnu a jídelnu přímo v areálu Toulcova dvora.
 • Upozornění: Vzhledem k zaplnění areálu výukovými programy ve všední dny dopoledne není v tuto dobu možný vstup dalších skupin. Ty si mohou Toulcův dvůr prohlédnout po nahlášení na telefonu 271 750 548 ve všední dny odpoledne nebo o víkendu. Pokud nebudete objednáni, může se stát, že Vás naši pracovníci požádají o opuštění areálu.

Ekologické výukové programy pro školy

Kontakty:

Tuto aktivitu podporují

Aktuality pro školy

Objednávání ekologických výukových programů
Objednávání ekologických výukových programů DUBEN - ČERVENPříští týden ve středu 4. 2. začíná objednávání programů...
Zvířecí programy v zimním období
Zvířecí programy v zimním období Vyzkoušejte zvířecí programy také v zimním období. Programy jako O...
Cesta ke chlebu pro školy
Cesta ke chlebu pro školy Poslední tři volné termíny na program Cesta ke chlebu určený pro třídy s...
všechny aktuality >>>

Objednané programy

<<  červenec 2015  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Všechny programy >>>